frenzak logo

caption
Posiadamy nowoczesne urządzenia do cięcia plazmowego, acetylenowo-tlenowego, strumieniem wody, sterowane CNC prasy krawędziowe, piły taśmowe,
inwertorowe źródła EWM, komorę srutowniczą, strefę przygotowania przed lakierowaniem oraz lakiernię natryskową.
Największym kapitałem zakładu jest jednak wykwalifikowany personel!

plen
Historia:

Zakład Produkcji Urządzeń Dźwigowych FRENZAK Sp. z o.o. powstał w roku 1991 z przeznaczeniem produkcji warsztatowych urządzeń dźwigowych o udźwigu do 5000 kG. Na początku rynkiem zbytu były kraje Europy zachodniej a głównie Niemcy. Zaczynaliśmy od deski kreślarskiej i ołówka a nasze konstrukcje powstawały na hali o powierzchni 250m2. Roczny obrót W roku 1992 nie przekroczył 100.000 DM (Marek niemieckich). Po 2 latach istnienia firma rozpoczęła produkcję komponentów maszyn czyszczących dla szwedzkiego odbiorcy. Jednoczesny rozwój wymusił wzrost powierzchni produkcyjnej i inwestycje w park maszynowy. W roku 1995 ówczesny zarząd firmy zakupił grunt w Mikołowie o powierzchni blisko 5000m2 - gdzie mieści się obecna siedziba. W ciągu 2 lat powstała hala o powierzchni 990 m2, lecz plan inwestycyjny przewidywał budowę kolejnej hali produkcyjnej o powierzchni 1000m2. Na przełomie lat 1999/2000 kryzys wynikający z umocnienia się polskiej waluty i sceptycyzm jednego z współwłaścicieli dotyczący rozwoju firmy spowodował spadek sprzedaży. Jednocześnie współpraca ze szwedzkim klientem została mocno rozwinięta. Zakupiono wycinarkę acetylenowo tlenową z funkcją śledzenia ścieżki z wykorzystaniem fotokomórki. W 2002 rozpoczęto inwestycje związane z rozbudową parku maszynowego. Pojawiła się portalowa maszyna do cięcia termicznego blach, wraz z źródłem Plazmowym HYPERTHERM, nowoczesne inwertorowe źródła spawalnicze EWM i wiele innych ciekawych urządzeń. Od czasu recesji w roku 2002 zainwestowaliśmy w urządzenia i poprawę możliwości produkcyjnych ponad 1.000.000 EUR i nadal inwestujemy w nowe technologie wytwarzania, urządzenia poprawiające warunki pracy, aby zapewnić wysoką jakość, zadowolenie klientów i pewną pozycję na rynku.

Teoria:

Frenzak Sp. z o.o. jest cenionym i kwalifikowanym dostawcą komponentów maszyn dla rynku skandynawskiego.
Posiadamy nowoczesne urządzenia do cięcia plazmowego, acetylenowo-tlenowego, strumieniem wody, sterowane CNC prasy krawędziowe, piły taśmowe. Nasz park urządzeń spawalniczych to inwertorowe źródła EWM. Dysponujemy komorą śrutowniczą, strefa przygotowania przed lakierowaniem oraz lakiernią natryskową.
Największym kapitałem zakładu jest jednak wykwalifikowany i kompetentny personel.
Obecnie nasze biuro konstrukcyjne wyposażone jest w programy do modelowania bryłowego (CATIA, SolidWorks)
Dział produkcji posiada urządzenia do obróbki ubytkowej, i rozkrojów arkuszy płaskich sterowanych CNC, nowoczesne inwertorowe spawarki, komorę śrutowniczą, lakiernię natryskową i urządzenia transportu wewnątrzzakładowego, dla łatwiejszej pracy naszej załogi. Technologia spawania dopuszczona przez jednostkę certyfikującą TUV wg wytycznych normy EN 15614. Posiadamy uprawnienia w zakresie spawania zgodnie z Normą DIN 18800-7. Używamy urządzeń spawalniczych i materiałów najwyższej półki jak EWM, ESAB, Lincoln, Pittarc, Avesta, Bohler-Thyssen, Soudokay, UTP. Wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością jest zbieżny z wymaganiami normy ISO 9000:2009. Na łącznej powierzchni 2000m2 przetwarzamy zakupiony materiał surowy do postaci gotowego wyrobu. Produkujemy konstrukcje stalowe różnego przeznaczenia, zbiorniki paliwowe, do różnego typu maszyn, zbiorniki olejowe,wodne, podesty stałe, ruchome, przenośniki taśmowe, podajniki zgrzebłowe, siłowniki hydrauliczne oraz inne urządzenia wg szczegółowych wymagań klienta.

Plany inwestycyjne:


W najbliższej przyszłości zarząd planuje pozyskać dwóch nowych klientów i dalszy wzrost obrotów o ok 30%